top of page

       Рука Долі наділяє світлим розумом тих, хто впевнено, крок за кроком поспішає наповнити куферок скарбами. Знайомство відбулося. Серед нас "Язикаті Хвеськи", "Друзі - нерозлий вода", "Еврика", "Золоте руно", "Посланці з рушникового міста", "Не ликом шиті", "Божа іскра", "Прометей", "Не в тім’я биті", "Козачата", "Язик до Києва доведе", "Стріляні птахи", "Скарбниця мудрості", "Стріляні горобці". Зрозуміли, що слово для Вас - скарб, що ви можете знайти вітер у полі, здатні розгадувати соковиті фрази, що здатні трудитися до сьомого поту, що не будете вішати носа й ніхто Вас голими руками не візьме... Відзначимо, що  свої “знання сипонули горохом”, блискавок не метали, а крок за кроком, із відкритою душею йшли нога в ногу, тримаючи  себе в руках. Ви вдало розпочали пошуки, залишивши слід на карті зображенням, у міру і з розумом наслідили в презентації, з вогником створили Правила успішної співпраці. Таємницю 1 розгадали, а куферок почали наповнювати скарбом.

        Однак недарма кажуть: "Поспішиш - людей насмішиш". А може комусь засліпила очі легка нажива? І вже на початку пошуку піймали облизня. Надіславши відповіді на розгадування Таємниці 1, не у всіх руки дійшли створити презентацію, зробити помітку на карті, долучитися до Правил успішної співпраці. Не ловіть ґав! Не втрачайте бонуси, а зберіть волю у кулак, натисніть на педалі й надолужте упущене. Для багатьох вочевидь, що Ви не сподіваєтеся на легкий хліб, а впевнено йдете до вершини слави.  

       Уперед, попутного вітру!

      Щоб розгадати Таємницю 2, Вам необхідно доторкнутися до струн минулого нашої землі, здійснити мандрівку туди, де сто років тому “популярний історичний повістяр” милувався краєвидами, які описував грецький учений і письменник Геродот, а Д. Дорошенко  називав "Палестиною Запорожською". Разом із "літописцем Запорізької Січі", з тим, хто не був невільником, а мріяв про повернення "на ясні зорі, на тихі води", чиї історичні твори "набили воскому Вировому", Вам випаде можливість зануритися у вир історичних подій, де "разом із поспільством та кияшниками збиралася чорна рада", а " гетьман не йняв полякам віри...", де козаки "клали голови", й не раз "падала кара Божа", а козаки "варили ляхам доброго пива", де "накривали мокрим рядном" і "дізнавалися, почому ківш лиха", де "пес брехав на вітер",  а у багатьох "на губах молоко не обсихало". З болем доторкнемося до "Зруйнованого гнізда", яке  спричинило  пошук "землі обітованої". А ще Вам доведеться на запрошення "вільних людей"  разом із "Цірцеєю, лютою чарівницею" відвідати "лебедину пісню" нашого земляка й заодно проїхатися  потьомкінськими селами. Щоб  не збитися з путі, тримайте курс на Крісло, в якому довелося посидіти Цірцеї, коли вона піймала облизня.  Сподіваємося, що під час мандрівки вітрила вашого пізнання ловили попутний вітер. Тепер, не  гаючи часу, чекаємо на відповіді:

 

Україна — земля козацька: Uсraina terra Cosaccorum

 

Таємниця 2

1. Укажіть назву місцини, яку описував грецький учений і письменник Геродот, а Д. Дорошенко  називав “Палестиною Запорожською”? (1 бал).

 

2. Укажіть прізвище, ім’я “популярного історичного повістяра”.  Як розгадана Вами місцина пов’язана з ним? (2 бали).

 

3. Чому “літописець Запорізької Січі”, не будучи невільником, мріяв про повернення “на ясні зорі, на тихі води”? Розтлумачте значення фразеологізму. (3 бали).

 

4. Використовуючи зображення з мережі Інтернет чи власні ілюстрації, створіть фотоколаж, який розкриватиме значення фразеологізмів, використаних в умові завдання, та за допомогою сервісу ThinLinc прокоментуйте значення ілюстрованого фразеологізму (“...разом із поспільством та кияшниками збиралася чорна рада”, а “ гетьман не йняв полякам віри...”, де козаки “клали голови”, й не раз “падала кара Божа”, а козаки “варили ляхам доброго пива”, де “накривали мокрим рядном” і “дізнавалися, почому ківш лиха”, де “пес брехав на вітер”,  а у багатьох “на губах молоко не обсихало”). Плече підтримки! (3 бали).

 

5. Про руйнацію якого гнізда пише наш повістяр? І що означає шукати “землю обітовану”? (2 бали).

 

6.  Що означає вислів “потьомкінські села”? (1 бал).

  

7. Зображення пов’язане з Цірцеєю, яка  піймала облизня, коли їхала на зустріч із “вільними людьми”. Хто криється за маскою  “Цірцеї, лютої чарівниці”?  Вкажіть назву місцини, де вона піймала облизня? Що це за “вільні люди”? (3 бали).

 

8. Який твір відгаданого Вами “літописця Запорізької Січі” є його “лебединою піснею”? (1 бал).

 

9. У який день 2016 року будуть згадувати відгадане ім'я читачі? Чому? 

(1 бал).

 

10. Створіть буктрейлер, присвячений “лебединій пісні” нашого героя.  Посилання на буктрейлер "вкладіть" у лист. (3 бали).

 

Оцінюючи буктрейлер, будемо враховувати: оригінальність назви; змістовність; творчий підхід до його створення; логічність у викладі матеріалу; різноманітність рубрик; використання для створення буктрейлера не менше 5 джерел; оформлення: дизайн; естетичність; інтерактивність;орфографічну й пунктуаційну грамотність; дотримання авторських прав.

 

Усього 20 балів

Обіцяні бонуси:

  • за власні ілюстрації у створенні фотоколажу за умови вказування авторства. (3 бали);

  • за внесок у створення фразеологічного путівника, в якому необхідно продовжити ланцюжок фразеологізмів, використаних під час мандрівки. Обов’язковою умовою є ідентифікація (ПІБ керівника). (0,25 б. за один доданий фразеологізм). Зарубайте на носі: бонуси збираємо після розгадування Таємниці, коли буде надіслано відповідь (час фіксуємо надходженням листа). Доступ до путівника буде надано кожному, хто надішле відповідь. 

 

Відповіді приймаються до 11.03.2016 (23. 59)

Результати будуть: 14.03.-15.03.2016

Кількість спроб - 1

Відповіді надсилайте на електронну адресу:  movaqvest@gmail.com

 

Відповіді та коментарі до виконання завдання "Таємниця 2"

 

 

 

 

У пошуках фразеологічних скарбів

bottom of page